Kiek mažiau nei trys savaitės liko iki Lietuvos automobilių ralio čempionato kulminacijos, kuri jau rugsėjo 30-ą – spalio 1-ą dienomis įvyks Utenoje ir jos apylinkėse. Čia bus surengtas finalinis sezono etapas „Samsonas Rally Utena“, kuris jau dabar kausto ralio gerbėjų dėmesį vis gausėjančiu dalyvių sąrašu.

Vos prasidėjus registracijai į „Samsonas Rally Utena“ dalyvių paraiškos pasipylė kaip iš gausybės rago, kadangi šios varžybos bus ne tik Lietuvos automobilių ralio, bet ir ralio sprinto čempionato bei Latvijos ralio čempionato etapas. 

Vienas pirmųjų paraišką suskubo pateikti Justo Tamašausko ir Dovydo Ketvirčio ekipažas. Jie čia vėl užsiregistravo su „Škoda Fabia R5“ automobiliu. Ir nors prieš ralio varžybas Elektrėnuose Justas Tamašauskas tikino, kad šis projektas – vienkartinis ir jis dar turi planų su savo BMW, tačiau panašu, kad pilotas sprendimą pakeitė ir Utenoje vėl pasirodys prie jam susižavėjimą sukėlusio R5 kategorijos automobilio vairo.

„Atsisakėme ralio Estijoje su BMW plano, nes nelabai spėjame su laiku. Tačiau kitas dalykas – mūsų rezultatas su „Škoda“ Elektrėnų ralyje. Neslėpsiu, kad tai tikrai turėjo įtakos šiam sprendimui. Norisi šį automobilį dar pačiupinėti Utenos greičio ruožuose, kur daug tramplinų. Norime ir to antro šanso pavažiuoti teisingiau, tiksliau, greičiau. Neįsipareigojame būti greitesni ar lėtesni, bet bandysime važiuoti ir greitai ir saugiai. Ir galbūt ateityje su šiuo automobiliu dar kažkoks planas gausis, jei dabar su juo turėsime gerą patirtį“, – sakė Justas Tamašauskas.

Lenktynininkas tvirtina, kad iki šiol naudoto BMW bent jau kol kas neturi plano niekam išnuomoti. Automobilis šiuo metu vis dar išardytas po ralio Rokiškyje. 

„Artimiausių planų su BMW dabar nėra, bet galbūt dar kažką sustrateguosime ir į kokį nors renginį patys išvažiuosime, bet konkrečiai nieko nesame numatę. Dabar turime labai rimtas varžybas su „Škoda“ automobiliu, kurį norime pažinti dar geriau“, – sakė Justas Tamašauskas, paneigęs internete sklandančius gandus, kad jo BMW jau yra išnuomotas „Samsonas Rally Utena“ varžyboms.

Nors Justas Tamašausko ir Dovydo Ketvirčio ekipažas – vienas labiausiai intriguojančių ir keliančių klausimų gerąja prasme, „Samsonas Rally Utena“ dalyvių sąraše galima rasti ir kitų įdomybių.

Štai jaunasis Suomijos lenktynininkas Sami Pajari sės prie Martyno Samsono „Škoda Fabia N5+“ vairo. Taip pat šį automobilį šių metų Rokiškio ralyje bandė kitas suomis Teemu Asunmaa. Tąkart jį antrosios ralio dienos pradžioje sustabdė gedimas.

„Tiek su Sami Pajari, tiek su Teemu Asunmaa turime bendrų dalykų, projektų, todėl šįkart nusprendėme pasikviesti Sami. Jis yra važiavęs su R5 automobiliu, todėl pasiūlėme jam išbandyti mūsų N5+. Mums svarbu gauti atgalinį ryšį apie mūsų automobilį, apie tai, ką dar turime padaryti jį tobulinant, reguliuojant. Patys nevažiuojame dar ir dėl to, kad mums šis sezonas nėra sėkmingas. Kaip aš juokauju, man šiemet nei su galva, nei su rezultatais nėra gerai. Reikia ruoštis kitam sezonui, o tokie vairuotojai kaip Sami ar Teemu tikrai gali padėti randant daugiau greičio automobiliui“, – sakė Martynas Samsonas.

Dalyvių sąraše šiuo metu yra daugiau nei 70 ekipažų iš devynių valstybių. Jų gretose – mūsų šalies raliuose ne dažnai apsilankantys ispanai. Gil Membrado ir Rogelio Penate ekipažas čia lenktyniaus „Ford Fiesta R2“ automobiliu.

Be lietuvių, suomių ir ispanų „Samsonas Rally Utena“ varžybose startuos ekipažai iš Latvijos, Estijos, Norvegijos, Belgijos, Ukrainos ir Lenkijos.