Penktadienį Utenoje prasidėjo finalinis Lietuvos automobilių ralio čempionato etapas „Samsonas Rally Utena“. Šiose varžybose registruota daugiau nei šimtas ekipažų iš devynių šalių. Pirmąją dieną dalyviams reikėjo įveikti šešis greičio ruožus ir po jų į priekį išsiveržė svečiai iš Suomijos – Sami Pajari ir Janni Hussi.

Sami Pajari ir Janni Hussi, kurie Utenoje startavo šių varžybų vardo partnerio Martyno Samsono automobiliu „Škoda Fabia N5+“, tempą diktuoti pradėjo jau nuo pat varžybų pradžios. Jie geriausiai pasirodė ir testiniame greičio ruože, o kiek vėliau laimėjo penkis iš šešių pirmosios ralio dienos greičio ruožų. Sami Pajari ir Janni Hussi nelaimėjo tik vienintelio greičio ruožo – antrą sykį važiuojamo naktinio etapo Utenos miesto gatvėmis. Juos čia 0,6 sek. pranoko Dominykas Butvilas su Renatu Vaitkevičiumi.

Po pirmosios ralio dienos lyderius iš Suomijos ir artimiausius jų persekiotojus – Dominyką Butvilą su Renatu Vaitkevičiumi skiria 12,6 sek. Tokia persvara svečiams iš Suomijos tikrai nesuteikia ramybės. Vos viena rimtesnė klaida situaciją gali pakeisti lietuvių naudai.

Trečioje vietoje po pirmos „Samsonas Rally Utena“ dienos klasifikuojamas Giedriaus Notkaus ir Daliaus Strižano duetas, tačiau už jų besirikiuojantys Vladas Jurkevičius ir Aisvydas Paliukėnas pralaimi vos 0,6 sek. ir kol kas yra ketvirti.

Viena ašimi varomų automobilių įskaitoje po pirmosios varžybų dienos pirmauja šių varžybų vardo partneris Martynas Samsonas, kuriam stenogramą skaito Ervinas Snitkas. BMW M3 automobilį vairuojantys lyderiai po šešių greičio ruožų jau daugiau nei minute lenkia antroje vietoje klasifikuojamą Renaldo ir Katažinos Šeinauskų duetą. Treti po pirmos dienos 2WD dalyvių gretose – Mantas Jurgaitis su Vaidu Šmigelsku.

Pirmoji varžybų diena iš kovos eliminavo 12 ekipažų. Automobiliai ne tik gedo, bet ir dužo. Bene smarkiausią avariją patyrė Jono Sluckaus ir Giedriaus Šileikio duetas. Jie trenkėsi į medį taip smarkiai, kad avarijos metu iš jų „Škoda Fabia R5“ tiesiog išlėkė variklis, kuris nukritęs ant trasos dar ir užsiliepsnojo. Per avariją ekipažas rimtesnių traumų išvengė, tačiau varžybos jiems baigtos.

Po naktinių pirmosios dienos greičio ruožų, nuo 21.30 val. numatytas grupės „Begėdžiai“ koncertas, kuris vyks Didžiojoje lauko scenoje prie Utenos kultūros centro. 

Šeštadienį – antroji ralio diena. Ji prasidės 8.25 val., kai pirmame antrosios dienos greičio ruože startuos pirmasis automobilis. „Samsonas Rally Utena“ dalyvių apdovanojimai numatyti 21 val., o iš karto po jų – Donato Montvydo ir grupės koncertas. Varžybų antroji diena taip pat bus transliuojama tiesiogiai. Transliacija vyks ralio „Facebook“ puslapyje.

Daugiau informacijos apie dalyvių sąrašą, greičio ruožų starto laikus, rezultatus ir kitą informaciją galima rasti www.autorally.lt bei organizatorių puslapyje www.samsonasrally.com. Bilietai į ralį kainuos dešimt eurų. Juos bus galima įsigyti prie įvažiavimų į greičio ruožus, o išankstinė prekyba vyksta Kūrybinių industrijų centre „Taurapilis“. „Samsonas Rally Utena“ varžybas globoja Utenos rajono savivaldybė.