Naujienos

„Samsonas Rally Rokiškis“ varžybose startuos abejingų nepaliekanti GAZ klasė

2020 m. liepos 24 d.

Jau liepos 31-ą – rugpjūčio 1-ą dienomis Rokiškio ir Zarasų apylinkėse nugriaudės „Samsonas Rally Rokiškis“ varžybos. Ketvirtą kartą iš eilės organizuojamas ralis šiemet vėl sutraukė gausų būrį dalyvių. Startiniame sąraše jau dabar puikuojasi daugiau nei 80 ekipažų. Čia žiūrovai galės išvysti ne tik Lietuvos bei užsienio valstybių ralio čempionus, bet ir kur kas rečiau mūsų šalies trasose matomą techniką.

Viena iš įdomiausių klasių, pasirodysianti „Samsonas Rally Rokiškis“ varžybose – GAZ įskaita. Čia dalyviai lenktyniauja specialiai raliui pritaikytais ir mūsų šalies keliuose jau gana retais sutinkamais sunkvežimiais GAZ 51 ir GAZ 53.

Tiems žiūrovams, kurie yra stebėję ralio lenktynes Estijoje, plačiau pasakoti apie šią klasę nereikia, tačiau mažiau patirties ralyje turintiems smalsuoliams verta paminėti, jog tai itin išskirtinė dalyvių kategorija. Neretai būtent dėl šių gremėzdiškų sunkvežimių, jų šuolių per tramplinus ir važiavimo šalia trasos žiūrovai varžybose pasilieka iki pat pabaigos.

Visuomet GAZ klasės dalyviai yra palydimi gausiais žiūrovų aplodismentais ir ovacijomis. Šie ralio sunkvežimiai aistruolių pagarbą jau užsitarnavę ir dėl savo brutalaus lenktyniavimo stiliaus. Kelio ženklas ar nedidelis medis jiems nėra jokia kliūtis, todėl ši klasė nepalieka abejingų.

Šiais metais „Samsonas Rally Rokiškis“ varžybose, GAZ klasėje startuos mažiausiai keturi ekipažai. Čia savo jėgas išmėgins du tandemai iš Latvijos – Maris Dzerve su Mariu Renskumbergu ir Agris Freimanis su Andriu Pšečenko bei du ekipažai iš Estijos – Kaido Vilu su Arvo Liimann ir Janno Nuiamae su Gabriel Kerk. 

Nors tokį GAZ 51 dar užpernai buvo įsigijęs šių varžybų vardo partneris Martynas Samsonas, pirkinys jo garaže ilgai neužsilaikė. Sunkvežimis po vienerių varžybų ir jose patirto gedimo buvo parduotas. 

Martynas Samsonas pasakojo, kad šie nerangūs, tačiau beprotiškai publikos mylimi sunkvežimiai geba įsibėgėti iki 145 km/val. greičio. Juos į priekį varo V formos, aštuonių cilindrų benzininiai agregatai, generuojantys apie 200 arklio galių.

 

„Tenka visuomet laikyti numynus pedalą iki dugno. Tiek ant kelio, tiek šalia kelio. Jausmas panašus, kaip važiuojant su „sprinteriu“ susirašymo metu. Spėji dar ir žiūrovams pamojuoti. Bet labai smagu, geros emocijos tiek dalyviui, tiek žiūrovui. Tikiuosi, kad šiemet GAZ klasės dalyviai vėl stebins „Samsonas Rally Rokiškis“ žiūrovus savo važiavimu. Kviečiu atvykti ir nepraleisti progos išvysti šias legendas mūsų šalies greičio ruožuose“, – taip įspūdžius prie GAZ vairo apibūdino Martynas Samsonas, kviesdamas ralio gerbėjus suplanuoti savo savaitgalį liepos 31-ą  – rugpjūčio 1-ą dienomis.

„Samsonas Rally Rokiškis“ bus ne tik Lietuvos, bet ir Latvijos ralio čempionato etapas. Taip pat čia vyks ir „Baltic Rally Trophy“ etapas. Iš viso per dvi dienas ralio dalyviai turės įveikti 16 greičio ruožų ir beveik 140 km distanciją.

Daugiau informacijos apie bilietus į renginį, varžybų dienotvarkę bei kitą informaciją galite rasti organizatorių puslapyje www.samsonasrally.com