Naujienos

„Samsonas Rally Rokiškis“ R2 klasės nugalėtojų ir vėl laukia „Toyota“ automobilis

2019 m. gegužės 8 d.

Šiemet rugpjūčio 9-10 dienomis Rokiškio apylinkių žvyrkeliuose vėl bus karšta. Čia įvyks „Samsonas Rally Rokiškis“ varžybos, kuriose pasirodys visas Lietuvos ralio elitas ir greičiausi užsienio šalių  kipažai. Prie gausaus prizinio fondo dalyvius pripratinę organizatoriai kartelės nuleisti nežada ir šiemet – vienam ekipažui vėl atiteks naujutėlaitis „Toyota Yaris“ automobilis.

Lietuvos ralio istorijoje precedentų, kai prizu tampa automobilis, nebuvo jau seniai – iki tol, kol praėjusiais metais „Samsonas Rally Rokiškis“ organizatoriai nusprendė grįžti prie šios idėjos ir su partnerių pagalba įsteigė išskirtinį prizą – automobilį „Toyota Yaris“. Tradicijas išlaikyti ketinantys organizatoriai praneša, kad toks pat prizas vienam iš duetų atiteks ir šiemet. Automobilį laimės tas ekipažas, kuris taps nugalėtoju R2 įskaitoje.

Praėjusiais metais dėl „Toyota Yaris“ varžėsi šeši ekipažai iš penkių šalių – Lietuvos, Latvijos, Estijos, Suomijos ir Airijos. Šį prizą po atkaklios kovos į Latviją išsivežė lenktynininkas Ralfs Sirmacis. Tiesa, jam teko gerokai paprakaituoti vejantis iki pat dešimto greičio ruožo lyderiavusį estą Keną Torną. Tačiau per žingsnį nuo pergalės ir „Toyota Yaris“ raktelių buvęs estas neišlaikė įtampos ir padarė klaidą – ekipažas nulėkė nuo kelio ir iš varžybų pasitraukė, šitaip padovanojęs Ralfui Sirmaciui ne tik pirmąją vietą, bet ir automobilį.

Šiais metais kova dėl „Toyota Yaris“ R2 klasėje žada būti dar atkaklesnė. Organizatoriai prognozuoja kur kas gausesnį būrį pretendentų į automobilį. Apie savo ketinimus dalyvauti „Samsonas Rally Rokiškis“ organizatoriams jau pranešė Italijos bei Belgijos lenktynininkai, sprendžiantys dilemą – į Rokiškį vykti su savo technika, ar nuomotis R2 klasės automobilį varžyboms Baltijos šalyse.

Per dvi dienas „Samsonas Rally Rokiškis“ dalyviams teks įveikti 13 greičio ruožų, nusidriekusių 140 km distancijoje. Didžiąją trasos dalį sudarys žvyras, tačiau ekipažams teks važiuoti ir asfaltu. Tradiciškai dalyviai lenktyniaus gatvėmis greta Rokiškio miesto dvaro. Žiūrovų lauks ne tik dvi veiksmo ir adrenalino kupinos dienos, bet ir papildomos pramogos, atrakcijos ir koncertai.