Naujienos

„Samsonas Rally Rokiškis“ dalyvių sąrašą papildys ekipažas iš Jungtinių Amerikos Valstijų

2018 m. birželio 26 d.

Rugpjūčio 3-4 dienomis Rokiškio apylinkėse įvyksiančios „Samsonas Rally Rokiškis“ varžybos šiemet neabejotinai pagerins skirtingų šalių vėliavų rekordą. Apie savo dalyvavimą varžybose pranešė sportininkų ekipažas iš Jungtinių Amerikos Valstijų.

Nors ekipažas į Lietuvą atvykstą iš už anapus Atlanto, tačiau abu lenktynininkai – ne grynakraujai amerikiečiai. Vairuotojas Paul Ferreira kilęs iš Portugalijos, o šalia jo šturmano Ozguro Simseko vardo ir pavardės puikuojasi Turkijos vėliava. Kaip pasakoja ekipažo vairuotojas, jųdviejų ekipažas susibūrė prieš dešimtmetį. Iki tol abu sportininkai lenktyniavo atskirai, tačiau galiausiai sumanė suvienyti jėgas ir sėsti į vieną ralio automobilį.

Paulas Ferreira pripažįsta, kad ralis Lietuvoje jam bus tikras iššūkis, mat sportininkas yra pripratęs prie visiškai kitokių greičio ruožų. Nieko panašaus į lietuviškus miškų ir laukų keliukus su tramplinais nėra nei Amerikoje, nei jo gimtojoje Portugalijoje.

„Visi raliai JAV yra ant žvyro dangos, išskyrus vienerias varžybas, kurios vyksta ant sniego. Greičio ruožai vyksta plačiais keliais, kalnuose arba lygumose. Yra vos kelios varžybos su techniškais ir siaurais greičio ruožais. Aš teikiu pirmenybę asfaltiniams greičio ruožams, nes juose daug mokiausi lenktyniauti dar tuomet, kai gyvenau Portugalijoje. Tačiau paskutinius šešerius metus nesu lenktyniavęs asfaltiniame ralyje. Viskas ką žinau apie lietuvišką ralį, tai kad mums bus labai sunku nefinišuoti paskutiniams. Jūsų šalyje daug greitų ir talentingų vairuotojų, o greičio ruožai yra sunkūs, su daug tramplinų ir aklų vietų“, – pasakojo Paulas Ferreira.

Vėlyvais devyniasdešimtaisiais lenktyniavęs Portugalijoje Paulas Ferreira vėliau išbandė ir ralio varžybas Didžiojoje Britanijoje. Jo šturmanas Ozguras Simsekas gali pasigirti didele patirtimi Turkijos ralio čempionate, tačiau Baltijos šalyse šis ekipažas niekada nėra lenktyniavęs. Geriausią savo rezultatą karjeroje duetas pademonstravo pernai, kai laimėjo Pensilvanijos valstijoje vykusias „STPR Rally“ varžybas. Tuomet jų automobilį kamavo nemažai techninių problemų, tačiau sportininkai sugebėjo išsaugoti pergalę.

„Lietuvoje gero rezultato nesitikime parodyti. Atvažiuojame gerai praleisti laiką, nudžiuginti žiūrovus bei susitikti su Martynu Samsonu bei kitais sportininkais, kurie yra jo partneriai. Tikimės finišuoti ne paskutinėje vietoje. Kokiu automobiliu lenktyniausime – dar nežinome. Reikės kažką susirasti, tačiau veikiausiai tai bus N grupės „Mitsubishi Lancer EVO IX“, – sakė Paulas Ferreira.