Naujienos

„Samsonas Rally Rokiškis“ dalyviai iš penkiolikos šalių pradėjo administracinės komisijos formalumus

2018 m. rugpjūčio 2 d.

Trečiadienio vakarą Rokiškyje darbą pradėjo „Samsonas Rally Rokiškis“ administracinė komisija. Jos metu sportininkai organizatoriams turėjo pateikti startui reikalingus dokumentus, gavo kelio knygas, startinius numerius, lipdukų komplektus ir GPS įrenginius.

„Samsonas Rally Rokiškis“ administracinė komisija šiemet vykdoma dvi dienas. Organizatoriai pasistengė, jog ši formali procedūra dalyvius sugaišintų kuo mažiau, tad į komisiją buvo galima atvykti tiek iš anksto rezervavus vizito laiką, tiek stoti į eilę, kurioje kita komisijos dalis aptarnavo lenktynininkus be rezervacijos.

Pirmąją administracinės „Samsonas Rally Rokiškis“ dieną į komisiją atvyko 29 ekipažai. Jų gretose buvo galima išvysti tiek dalį lietuvių, tiek gausų būrį greitų užsienio sportininkų. Į komisiją atvykęs legendinis WRC pilotas Toni Gardemeisteris pasakojo, kad kelionė į Lietuvą praėjo sklandžiai. Suomijos lenktynininkas teigė, kad jau laukia varžybų starto, mat ralyje jis nesivaržė jau beveik metus ir nekantrauja išbandyti Rokiškio apylinkių žvyrkelius. Kartu su Toni Gardemeisteriu į administracinę komisiją atvyko ir Suomijos ralio čempionas Teemu Asunmaa.

Administracinę komisiją kiek nustebino Norvegijos ralio čempionas Kennethas Johnsrodas. Jis pabaigti registracijos formalumų atvyko pasiramsčiuodamas ramentais. Sportininko koja buvo įtvirtinta įtvaru. Lenktynininkas atskleidė, kad prieš porą savaičių savo šalyje patyrė traumą, tačiau galimybės atšaukti dalyvavimą ralyje nė nesvarstė. Pilotas juokėsi, kad jei gydytojai neleis nusiimti įtvaro, pilnai ištiesta dešine koja teks visuomet laikyti iki dugno numintą akceleratorių.

Itin daug Rokiškėnų dėmesio sulaukė lietuvis Vaidotas Žala. Iš administracinės komisijos išeinantį lenktynininką pasitiko būrys merginų, panorusių įsiamžinti su Lietuvą Dakaro ralyje garsinančiu sportininku.

Iš viso paraiškas „Samsonas Rally Rokiškis“ varžyboms pateikė sportininkai iš penkiolikos šalių – Lietuvos, Latvijos, Estijos, Rusijos, Baltarusijos, Ukrainos, Suomijos, Norvegijos, Lenkijos, Ispanijos, Turkijos, Portugalijos, Didžiosios Birtanijos, Airijos ir Čekijos.

Deja, bet ne visiems ekipažams šį diena prabėgo sklandžiai. Iš Jungtinių Amerikos Valstijų atvykęs portugalas Paulas Ferreira su šturmanu iš Turkijos Ozguru Simseku trečiadienį nusprendė sudalyvauti privačioje treniruotėje prie Zarasų ir ten patyrė avariją.

Ketvirtadienį „Samsonas Rally Rokiškis“ varžybų adminsitracinė komisija vėl tęsis nuo 8 iki 12 valandos. Vakarop, nuo 16 val. dalyviai savo automobilius turės pristatyti į techninę komisiją.