Naujienos

Po pirmosios „Samsonas Rally Rokiškis“ dienos į priekį išsiveržė „Agrorodeo“ duetas

2019 m. rugpjūčio 10 d.

Pirmąją „Samsonas Rally Rokiškis“ dieną dalyviams reikėjo įveikti penkis greičio ruožus. Trys iš jų nusidriekė žvyrkeliais, o dar du, itin trumpi greičio ruožai jų laukė Rokiškio mieste. Čia ekipažai jau lenktyniavo ant asfalto.

Pirmoji ralio diena geriausiai klostėsi „Agrorodeo“ duetui – Vaidotui Žalai ir Andriui Malniekui. Ekipažas persvarą prieš varžovus rinkosi beveik be jokių kluptelėjimų. Tiesa, ketvirtame greičio ruože Vaidotas Žala prarado kelias sekundes, nes apsisukime užgeso ir sustojo. Tačiau tai situacijos iš esmės nepakeitė ir antrąją ralio dieną „Agrorodeo“ tandemas pradės turėdamas beveik 21 sek. pranašumą prieš artimiausius persekiotojus – suomius Teemu Asunmaa ir Jani Salo. Trečioje vietoje po pirmosios dienos klasifikuojamas Martynas Samsonas su Ervinu Snitku. Jie nuo antrosios vietos atsilieka vos 3,6 sek. ir tai žada intrigą šeštadienio greičio ruožuose.

„Viskas pagal planą. Turėjome tokių mažų pasigąsdinimų, bet viskas baigėsi gerai. Mašina sveika. Važiuosime rytoj. Persvara gal ir nėra labai didelė, bet svarbiausia, kad važiuojame priekyje ir nereikia vytis. Miegosime šiek tiek ramiau.

Greičio ruožai buvo visai „pusė velnio“. Nepaisant to, kad gamta šiemet mums čia nepagelbėjo ir žvyrkeliai drėgnoki, o ir miesto greičio ruožas prieš startą gavo lietaus, bet viskas buvo „liuks“. Ketvirtame greičio ruože, mieste užgesau apsisukime, tai sugaišome kokias keturias, penkias sekundes. Bet bendrame fone čia ne kriminalas. Tikiuosi, kad rytoj irgi bus super dienelė“, – kalbėjo „Agrorodeo“ pilotas Vaidotas Žala.

Pirmoji ralio diena pažymėta ir pasitraukimais iš varžybų. Bene didžiausia netektis – iš dalyvių gretų pasitraukęs Vytauto Švedo ir Žilvino Sakalausko tandemas. Jie avariją patyrė dar pirmame greičio ruože, įveikę vos kiek daugiau nei 7 kilometrus. Ekipažas nuo kelio nulėkė nesėkmingai atvažiavęs į kairįjį posūkį. „Volkswagen Polo R5“ liko gulėti ratais aukštyn.

2WD įskaitoje po pirmosios dienos lyderiauja Justas Tamašauskas su Vaidu Šmigelsku. Tiesa, jie į pirmąją poziciją pašoko gavę dovaną iš Giedriaus Firanto su Matu Valiuliu. Šiems nusisuko pusašis, tad iš varžybų teko pasitraukti. Bendroje įskaitoje įskaitos lyderiai dabar klasifikuojami devintoje vietoje, o iškart už Justo Tamašausko ir Vaido Šmigelsko rikiuojasi Suomijos ralio legenda Toni Gardemeisteris. Šiuos ekipažus teskiria vos 4,2 sekundės, todėl laukia išties įdomi kova.

„Šiandien priėmėme sprendimą važiuoti šiek tiek atsargiau, todėl iš pradžių buvome už kolegų nugaros. Bet paskui Giedrius Firantas nusuko pusašį, o Toni Gardemeisteris miesto greičio ruože prakirto ratą, nors važiavo gal šiek tiek greičiau. Mes stengėmės važiuoti atsargiau. Tačiau taip susiklostė, kad mes esame priekyje. Taktika rytojui – bandyti spustelėti. Kadangi žiūrime į metinę įskaitą, mums reikia, kad mes surinktume daugiau taškų už Giedrių Firantą ir Druskininkų ralyje jau galėtume gyventi ramiau. Rytoj vėl viskas iš naujo, tai žiūrėsime į varžovus ir jei reikės – spausime“, – kalbėjo Justas Tamašauskas.

BMW Cup įskaitoje taip pat galima laukti staigmenų, tačiau čia šiokią tokią persvarą prieš varžovus jau susikrovė broliai Justas ir Titas Simaškos. Jie antroje vietoje esančius Dovilą Čiutelę ir Vytautą Ožiūną lenkia 17,7 sek. Treti čia važiuoja Renaldas Šeinauskas su Rūta Krikščiūnaite. Jų atsilikimas nuo pirmosios vietos siekia 32,9 sek.

Šeštadienį ralio dalyvių laukia net 11 greičio ruožų. Įdomu tai, kad tarp jų sportininkai turės tik vieną  serviso zoną. Tai reiškia, kad ekipažams reikės galvoti ne tik apie greitį trasoje, bet ir apie tai, kaip išsaugoti techniką. Iš viso šiame ralyje dalyviams organizatoriai numatė per 150 kilometrų greičio ruožais.

Daugiau informacijos apie ralį, greičio ruožų laikus bei jų žemėlapius galima rasti organizatorių puslapyje www.samsonasrally.com.