Naujienos

Martynas Samsonas savo vardo raliui įsigijo legendinį GAZ 51

2018 m. liepos 5 d.

„Samsonas Rally Rokiškis“ dalyvių sąrašas sparčiai pildosi ne tik garsiais ralio svečiais iš užsienio, bet ir lietuviškomis pavardėmis. Prie savo vardo varžybų nusprendė prisijungti ir vienas garsiausių ralio lenktynininkų ir automobilių konstruktorių Lietuvoje Martynas Samsonas. Tiesa, šįkart sportininkas trasomis skries su visiškai kitokiu modeliu nei buvo įpratę matyti žiūrovai.

„Samsonas Rally Rokiškis“ dalyvių sąraše jau galima rasti ir Martyną Samsoną. Tačiau daugelis ralio gerbėjų netruko pastebėti vieną smulkmeną. Prie sportininko pavardės puikuojasi prierašas GAZ 51. Paaiškėjo, kad Martynas Samsonas šitaip nusprendė įgyvendinti savo svajonę ir ralio varžybose Rokiškyje pasirodys su legendiniu sunkvežimiu.

„Aš apskritai neplanavau šiame ralyje važiuoti, nes ir su automobiliais šiemet sunkiau, ir mano šturmanas Mindaugas Varža su Egidijumi Valeiša ekipaže važiuoja šiais metais. Tačiau visi aplinkui stebisi, kaip aš čia nevažiuosiu. Taigi, pajutau spaudimą iš šalies. Vėliau sužinojau, kad mūsų klientai iš Estijos, kurie naudoja „Samsonas Motorsport“ pavarų dėžes ir amortizatorius, parduoda GAZ 51, tai už gerą kainą ėmiau ir nupirkau. Susidėsim agregatus, nes paskutiniu metu tas sunkvežimis buvo nuomojamas, tokia N grupės „gazelka“. Sutarėme, kad estai tą mašiną atvarys ir per ralį prižiūrės“, – naująjį pirkinį atskleidė Martynas Samsonas.

Nauja technika bus ne vienintelė naujiena Martyno Samsono ekipaže. „Samsonas Rally Rokiškis“ varžybose uteniškiui stenogramą skaitys svečias iš Airijos Mickas McCullaghas. Martynas Samsonas prasitarė, kad jo tikslas Rokiškyje bus gerai praleisti laiką ir džiuginti žiūrovus gražiu važiavimu, tad rezultatas – ne pagrindinis uždavinys.

„Dar nevažiavau su ta mašina, bet, manau, kad nelabai ten yra ką bandyti. Viskas ten paprasta. Variklis aštuonių cilindrų, V formos, arklių apie du šimtus. Maksimalus greitis – 145 km/val., tai teks ir laikyti visada numynus pedalą. Kiek ant kelio, kiek šalia kelio. Jausmas turėtų būti panašus, kaip važiuojant su „sprinteriu“ susirašymo metu. Dar žinant tai, kad airiai šneka labai „aiškiai“, tai turbūt su šturmanu irgi bus linksma.Važiuodami žiūrovams pamojuoti gal netgi spėsime.

Nieko neturiu prieš R5 ar R2 automobilius, bet autosportas neapsiriboja tik pinigais. Palaikau tuos, kurie nori patys kurti automobilius. Ar tai būtų koks sukonstruotas BMW, ar sena „gazelka“. Svarbiausia palaikyti konstruktorius ir jų idėjas, todėl ir važiuosime su tokia mašina patys“, – sakė Martynas Samsonas.

Beje, į Rokiškį atvyks ir daugiau GAZ 51 sunkvežimių iš Estijos, tad Martynas Samsonas galės pademonstruoti visus savo sugebėjimus kovojant dėl pozicijų klasėje.