Naujienos

„Samsonas Rally Rokiškis“ varžyboms artėjant: kuriose įskaitose verda artimiausia kova?

2019 m. liepos 25 d.

Šių metų Lietuvos ralio čempionato sezone liko du etapai. Keturis iš jų jau įveikę dalyviai intensyviai ruošiasi rugpjūčio 9-10 dienomis įvyksiančioms „Samsonas Rally Rokiškis“ varžyboms. Tai bus jau penktasis, priešpaskutinis Lietuvos ralio čempionato etapas, o tai reiškia, kad kovos klasėse bus dar aštresnės. Šįkart apžvelgsime, kas gi dedasi rezultatų lentelėje po jau įvykusių etapų ir kuriose klasėje galima tikėtis įdomiausių intrigų.

LARČ1 įskaitoje kol kas į priekį pabėgęs  Vaidotas Žala. Jis yra sukaupę 138,6 taško. Antroje vietoje klasifikuojamas Vytautas Švedas su 74 taškais, o trečiąją vietą kol kas užima Linas Vaškys, turintis 40,8 taško.

LARČ2 įskaitoje permainų dar galima laukti, mat pirmoje vietoje esantis Gediminas Maškauskas turi 105,2 taško ir nėra nepavejamas. Nuo jo vos kiek daugiau nei 10 taškų atsilieka Baltarusijos sportininkas Siarhei Viazovich. 46 taškus turi lenkas Jakubas Gegola, tačiau ir jis negali jaustis ramiai. Ketvirtoje vietoje klasifikuojamas Alexanderis Gorelovas yra surinkęs 30 taškų.

LARČ3 įskaitoje gana užtikrinta persvara pirmauja Giedrius Notkus. Jo sąskaitoje – 136,8 taško. 70 taškų turi Eugenijus Sladkevičius. Nuo pastarojo vos šešiais balais atsilieka Janis Vorobjovs, o dar dešimčia taškų mažiau turi Nerijus Anužis. Taigi, jei Giedrius Notkus į priekį ir pabėgęs, tai dėl antrosios ir trečiosios vietų – dar niekas neaišku.

Tikra drama rutuliojasi LARČ4 įskaitoje. Čia menkiausias taškų skirtumas gali pakoreguoti dabartinį prizininkų trejetą. Kol kas įskaitoje lyderiaujantis Evaldas Joteika čia turi 92,4 taško, tačiau nuo jo vos 1,2 balo atsilieka Valdas Jurkevičius. Į nugarą pastarajam kvėpuoja Aurimas Eidžiūnas, mat jo atsilikimas siekia vos 0,4 taško. Teorinių šansų dar turi ir ketvirtoje bei penktoje vietoje klasifikuojami Drew Hollandas ir Deividas Gezevičius. Jie turi atitinkamai 52,4 ir 49,2 taško.

LARČ5 įskaitoje į priekį išsiveržęs Renaldas Šeinauskas. Stabiliai visuose etapuose pasirodęs sportininkas dabar turi 134 taškus ir artimiausią varžovą Justą Tamašauską jau lenkia daugiau nei 42 taškais. Trečias kol kas, tačiau vilčių pakilti aukščiau tikrai dar nelaidojantis  – Giedrius Firantas. Jis turi uždirbęs 88 taškus.

LARČ6 įskaitoje ženklia persvara pirmauja Audronis Gulbinas. Jis per keturis etapus sukaupė 164,6 taško. Kone dvigubai mažiau – 85,4 taško turi Deividas Gezevičius, o tik 36 taškus sukaupė Lukas Vajinskis.

„BMW CUP“ klasėje šiemet vėl lyderiauja Renaldas Šeinauskas. Jo sąskaitoje jau 151,6 taško. Antroje vietoje klasifikuojamas Justas Simaška, kuriam teks pakovoti dėl dabar turimos pozicijos. J.Simaška dabar turi 85,8 taško, tačiau mažiau nei 14 taškų nuo jo atsilieka trečioje vietoje šiuo metu esantis Simonas Bieliauskas. Daugiau nei teorinius šansus dar turi ir Dovilas Čiutelė. Į prizininkų trejetą jis prasibrauti galėtų nesunkiai, nes dabar turi 68 taškus.

Įskaitoje 4WD, arba kitaip dar vadinamoje „absoliutkėje“, kol kas lyderiauja Vaidotas Žala. Jis turi 135,8 taško. Antroje vietoje esantis panevėžietis Giedrius Notkus turi 33,2 taško mažiau, tad vilčių tikrai dar nelaidoja. 79,8 taško turi, trejetuke tvirtai jaučiasi, bet, priklausomai nuo aplinkybių, pozicija aukščiau kilti gali ir Vytautas Švedas.

Viena ašimi varomų automobilių įskaitoje 2WD – intrigos dar daugiau. Čia su 88 taškais pirmauja Giedrius Firantas. Antrąją vietą užima Justas Tamašauskas su 74,8 taško. Trečiąją poziciją kol kas užima du, identišką taškų skaičių surinkę sportininkai. Evaldas Joteika ir Renaldas Šeinauskas turi po 69,4 taško. Taigi, tokia spūstis lentelėje garantuoja itin įdomią kovą „Samsonas Rally Rokiškis“ varžybose.

Komandinėje įskaitoje kol kas pirmauja „AG Racing“ ekipa su 93 taškais. Antroje vietoje rikiuojasi ASK „Autorikona“, turinti 76 balus. Trečia šiuo metu – „Subaru Poland Rally Team“ rinktinė. Jos sąskaitoje – 30 taškų.

Tiesa, verta pažymėti, kad šiuo metu dalyvių surinkti taškai, priklausomai nuo to, kaip jie pasirodys kituose etapuose, dar gali keistis. Lietuvos ralio čempionate galioja minus vieno etapo taisyklė. Įvykus paskutiniam etapui, vienas blogiausias per metus pasiektas rezultatas bus išbrauktas ir skaičiuojami penki geresni, tad matematinių vingrybių, lemsiančių sezono baigtį, dar gali būti įvairiausių.

Penktasis Lietuvos ralio čempionato etapas – „Samsonas Rally Rokiškis“ varžybos įvyks jau rugpjūčio 9-10 dienomis.